top of page

با تصویب کنگره آمریکا

قانون  EB-5 تا 30 سپتامبر 2018 تمدید شد

 

در تاریخ 23 مارس 2018 قانون بودجه سالیانه آمریکا که در کنگره به تصویب رسیده بود، به امضای رئیس جمهور آمریکا رسید تا به اجرا گذاشته شود. به عنوان بخشی از بودجه سالیانه،  قانون اخذ اقامت دائمی آمریکا از طریق سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای (EB-5 Regional Center Program)  نیز برای یک دوره کوتاه مدت دیگر تا تاریخ 30 سپتامبر 2018 برابر با 8 مهرماه 1397 تمدید شد.

پیشتر دوره اعتبار ۳ ساله این قانون در تاریخ ۳۰ سپتامبر  ۲۰۱۵  به پایان رسیده بود. به دلیل نیاز کنگره آمریکا به بحث و بررسی بیشتر در مورد طرح های پیشنهادی برای تغییر و تمدید قانون مربوط به سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای، قانون فعلی طی چند مرحله تا روز 23 مارس 2018 تمدید شده بود. اگرچه قبل از پایان مهلت ذکر شده، به نظر می رسید که کنگره آمریکا به تصویب تغییرات این قانون نزدیک شده است، ولی مجددا تصمیم گرفت تا قانون فعلی را برای مدت کوتاهی تا روز 30 سپتامبر 2018 برابر با 8 مهرماه 1397 تمدید کند. 

بر اساس گمانه زنی ها و طرح های پیشنهادی، تغییرات زیادی در قانون فعلی پیشنهاد شده اند. اکثر تغییرات، مربوط به نحوه فعالیت مراکز منطقه ای و اداره مهاجرت ایالات متحده است. مواردی از جمله نطارت بیشتر بر فعالیت مراکز منطقه ای، نحوه و شرایط ایجاد شغل از سوی پروژه ها و ایجاد مکانیزمی برای کاهش مدت زمان رسیدگی پرونده ها از سوی اداره مهاجرت، موضوع این تغییرات است. 

مهمترین موردی که مستقیما سرمایه گذار و متقاضی درخواست گرین کارت از طریق سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای را تحت تاثیر قرار خواهد داد، افزایش حداقل مبلغ سرمایه گذاری است. 

افزایش مبلغ سرمایه گذاری موضوعی بوده است که به طور مشترک در طرح های پیشنهادی اعضای کنگره و طرح پیشنهادی اداره مهاجرت وجود داشته است.

در طرح پیشنهادی اداره مهاجرت، مبلغ مورد نیاز برای درخواست ویزای سرمایه گذاری (EB-5) به شرح زیر افزایش می یافت:

در مناطق که نرخ بیکاری بیشتر از حد متوسط کشور است (TEA) از مبلغ 500 هزار دلار به مبلغ 1 میلیون و 300 هزار دلار

در مناطقی که نرخ بیکاری کمتر از حد متوسط کشور است (Not TEA) از مبلغ 1 میلیون دلار به مبلغ 1 میلیون و 800 هزار دلار

اکثریت نظرات و پیشنهادات رسیده به اداره مهاجرت به طور مشترک مخالف مقدار پیشنهادی برای افزایش مبلغ سرمایه گذاری بوده و پیش بینی می شود که آن اداره با تعدیل مبالغ ، در پیش نویس قانون جدید مبلغ منطقی را در نظر بگیرد و مبلغ سرمایه گذاری در مناطق فوق الذکر، به مبلغی در حدود 900 هزار دلار تا 1 میلیون و 200 هزار دلار افزایش یابد.

لذا در صورتی که  علاقمند به درخواست گرین کارت از طریق سرمایه گذاری هستید و شرایط اقدام برای این ویزا را دارید، می توانید از این فرصت باقیمانده  استفاده کنید

 این دفتر می تواند شما را در این امر یاری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا از طریق تلفن 9800 – 338 – 619 – 001 با این دفتر تماس حاصل فرمائید.

bottom of page